Professionaalne hambapuhastus

Isegi põhjaliku harjamise korral saate eemaldada mitte rohkem kui 50% hambakatust. Seetõttu on professionaalne hammaste puhastamine hädavajalikprotseduur kõigile, kes soovivad oma hambad tervetena hoida.

Professionaalne hügieen võib tuvastada mikroskoopilisi karioosseid kahjustusi, puhtastada hambaid katust ja hambakivist isegi piirkondades, mida ei ole võimalikkorralikult hambaharja abil puhastada - näiteks igemete serva all või hammastevahel.

Kuidas teostatakse suuõõne puhastust?

Puhastus viiakse läbi kolmes etapis:

1. Katu eemaldamine ultraheliga

1. Katu eemaldamine ultraheliga

Ultraheli skaleerimine on kõige tavalisem professionaalse hügieeni meetod. Protseduuri käigus hävitatakse hambakatt ultraheliga ja seejärel eemaldatakse veega. See meetod võimaldab teil vabaneda hambakatust mitte ainult hammaste nähtaval pinnal, vaid ka igeme serva all.
2. Hambakatu eemaldamine Air Flow

2. Hambakatu eemaldamine Air Flow

Mõnel juhul ei piisa ultraheli toimest kõva hambakatu eemaldamiseks. Sellisel juhul võib arst soovitada Air Flow suupuhastust. Puhastus viiakse läbi survega vee ja puhastuspulbri seguga. Air Flow puhastab hambaemaili, eemaldab ladestused kuni 1 cm sügavustest parodontaaltaskudest. Samal ajal muutub email paar tooni heledamaks.
3. Hammaste poleerimine ja katmine kaitsva ühendiga

3. Hammaste poleerimine ja katmine kaitsva ühendiga

Pärast hambakatu eemaldamist on hammaste pind poleeritud ja kaetud fluorit sisaldavate lakkideiga. Poleerimine takistab hambakatu moodustumist ja fluoriidiga katmine takistab hammaste tundlikkust pärast protseduuri ja tugevdab hamba emaili.

Kui tihti saate suupuhastust teha?

Professionaalse hambapuhastuse soovitatav sagedus on kaks korda aastas. Soovikorral või meditsiinilise näidustuse korral (koos hambakatu kiirenenudmoodustumisega) võib hambapuhastust teostada sagedamini - kord 2-3 kuujooksul. Suitsetajatele on soovitav tihedamini suuõõne puhastust teostada, samutineile, kes armastavad musta teed ja kohvi.

Professionaalne hügieen ei asenda igapäevast hammaste puhastamist, vaid täiendabseda. Suuõõne tervise säilitamiseks on vaja mitte ainult korrapäraselt läbi viiaprofessionaalset hügieeni, vaid ka hambaid harjata vähemalt kaks korda päevas ja pärast söömist kasutada hambaniiti ja spetsiaalseid suu loputamise vahendeid.

Logo Wt
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Lõime tn 20-101, Tallinn, Harjumaa 10312