Täidis

Mis on täidis?

Täitmine on viis, kuidas taastada kaariese poolt rikutud hamba kuju ja funktsioon. Kui hambaarst ravib hammast täidisega, eemaldab ta  kõigepealt kaariese pooltkahjustatud hamba koe, puhastab nakatunud ala ja täidab seejärel puhastatudõõnsuse täitematerjaliga.

Piirkonna sulgemine, kuhu bakterid võivad tungida, aitab ära hoida ka kaarieseedasist arengut.

Kui kaaries või pragu on kahjustanud enamiku hambast, võib panna krooni. Kuikaaries on jõudnud närvini, on kaks ravivõimalust - kas juurekanali ravi (kui närvon kahjustatud, see eemaldatakse), või hambasäsi  kaitsev kate (närvi elushoidmiseks).

Kuidas pannakse täidis?

Kui teie hambaarst otsustab õõnsuse täita, eemaldab ta kõigepealt kaariesestmõjutatud koe ja puhastab kahjustatud piirkonna. Seejärel täidetakse puhastatudõõnsus täitematerjaliga.

Kuidas ma tean, kas mulle on täidis vaja?

Ainult hambaarst saab kindlaks teha, kas teil on hambaõõnsusi, mis tuleb ravida. Läbivaatuse ajal uurib arst iga hamba pinda spetsiaalsestomatoloogilise peegliga.

Seejärel uuritakse hoolikalt kahtlaseid kohti spetsiaalsete tööriistadega. Samutivõib arst teha suuõõne röntgeni tervikuna või konkreetses piirkonnas. Valitavravitüüp sõltub kaariese leviku suurusest.

Logo Wt
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Lõime tn 20-101, Tallinn, Harjumaa 10312